admin
photo

Ohřívače vzduchu MTP-V

photo

Ohřívače vzduchu MTP

photo

Ohřívače vzduchu MTPAL

Previous Tab
Next Tab
Česká verze
Anglická verze
Německá verze


Přímotopné ohřívače jsou určeny pro dopravu a úpravu vzduchu ve větracích a vytápěcích systémech průmyslové a občanské vybavenosti jako jsou např.


Výhodou je hlavně použití v objektech, kde je požadováno nucené větrání. Lze pak spojit větrání s vytápěním. Odpadají investiční náklady pro rozvody teplovodní otopné soustavy, nezmenšuje se užitná zástavbová půdorysová plocha, snižují se provozní energetické nároky (pružnější regulace než u teplovodních systémů topení). Nezávislost systému na provozu teplovodní kotelny je výhodné zvláště v přechodných obdobích.

Popis ohřívačů MTP

Jádrem ohřívače vzduchu MTP je výměník spaliny-vzduch, zhotovený podle použití z nejvhodnějších materiálů tak, aby byla zaručena jeho maximální účinnost a životnost. Výměník je obtékán vzduchem, který dodávají radiální oboustranně sací ventilátory. Vzduch lze nasávat dnem nebo stranami ohřívače a distribuovat skrz rozdělovač vzduchu přímo do vytápěného prostoru nebo připojit ke vzduchotechnickému potrubí.

Ohřívače vzduchu MTP se dodávají ve stojatém nebo ležatém provedení. Obě provedení mohou být vybavena celou řadou příslušenství jako jsou např. žaluziové klapky, filtry, elastické spoje apod.

Ohřívače jsou dodávány ventilátory a motory dle potřeby zákazníků s požadovaným dispozičním tlakem pro napojení na VZT potrubí.

Opláštění je provedeno sendvičovými panely s 30 mm minerální izolací. Povrchová úprava panelů je z pozinkového plechu. Na přání zákazníka může být ohřívač dodán v jakékoliv požadované barvě. Provedení pro venkovní prostředí je doplněno krytem na hořák, popř. stříškou.


MTP MTP MTP

Speciální provedení

Dle požadavků je možné zhotovit ohřívač vzduchu s libovolnými parametry mimo základní výkonovou řadu. Tyto jsou pak upravovány, resp. konstruovány podle požadovaných parametrů. Ohřívače je možné dodat s vysokoteplotním bypassem, regulačním bypassem, s dvojitým opláštěním apod. Výhodou je libovolný tepelný výkon do 4 000 kW, množství vzduchu do 150 000 m3/h, výstupní teplotu do 350°C a externí tlak do 10.000 Pa.

Konstrukce

Ohřívače jsou dodávány v blokovém provedení. Rám je ze svařovaných ocelových profilů, což zvyšuje tuhost jednotky a umožňuje její použití v nestandardním provedení (závěs apod.). Opláštění je provedeno s ohledem na maximální tepelnou izolaci jednotky. Radiální ventilátor svým provedením zajišťuje tichý provoz agregátu. Teplosměnná plocha je z materiálů zajišťujících požadovanou životnost výměníku (ocel tř. 11, nerez).

Elektrické vybavení ohřívačů a MaR

Ohřívač je standardně dodáván s vlastní elektroskříňkou a elektroinstalací, která zabezpečuje jištění a spouštění motoru ventilátoru, zabezpečuje blokování hořáku a doběh ventilátoru trojitým termostatem umístěným na jednotce a umožňuje ruční ovládání jednotky. Regulace může být dále doplněna automatickým ovládáním jednotky, regulátorem pro plynulé řízení výkonu hořáku, ovládáním dalších servopohonů apod.

Elektroskříňka je umístěna na ohřívači, dle přání zákazníka může být dodána samostatně.

Standardně jsou s jednotkou dodávány tlakové hořáky firmy Weishaupt, spalující zemní plyn, propan-butan, ELTO a další typy paliv. Hořáky se dodávají standardně s dvoustupňovou nebo modulační regulací. Hořáky obsahují kompletní plynové armatury, elektroovládání a všechny bezpečnostní funkce.

Připojení ohřívače na potrubní rozvody

Ohřívač lze připojit k potrubí na sací i výtlačné straně. Potrubní díl lze přišroubovat přímo na rám ohřívače pomocí připevněných matic. V případě, že je ohřívač vybaven dalším příslušenstvím - např. filtrem, zůstává příruba tohoto příslušenství stejná jako příruba jednotky. Navazující potrubní díly je vhodné oddělit pružnou manžetou.

Příslušenství

Ohřívače vzduchu MTP mohou být doplněny celo řadou příslušenství, které se napojuje přímo na rám ohřívače. Na sání je možné příslušenství připojit k libovolné straně - dlouhé podélné strany, přední a zadní strana a dno (zejména pro připojení k ležatému provedení). Mezi základní příslušenství patří:

 • Výrobní a průmyslové haly
 • Sklady
 • Velká spolehlivost
 • Společenské a kulturní místnosti
 • Prodejny
 • Zdravotnická zařízení a další
 • Kompaktní ohřívače vzduchu MTP

  více fotek

  O nás

  Jinova s.r.o specializuje na vlastní výrobu a to zejména. Pro přesnou strojírenskou výrobu s třicetiletou tradicí má naše firma vlastní vývoj a konstrukci.

  JINOVA s.r.o.

  Do Žlábku 733
  514 01 Jilemnice, Česká Republika

  TEL: +420 481 541 518
  FAX: +420 481 544 184
  E-mail: jinova@jinova.com
  GPS Loc: 50°36'49.474'N, 15°30'42.216'E
  Mapa